/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 10874 - 10865

10874 - 23.1.2013 (arvosana: -62)

Elämän tyhjyys, luovuuden katoaminen, tunteettomuus, mielenkiinnon häviäminen. Nämä on ollut elämäni avainsanoja jo muutaman vuoden. Haluaisin kuolettavan paljon tietää mistä tämä johtuu, onko mielenterveydessäni vikaa? Onko minulla jonkin vitamiinin puutostila? Tuntuu kuin olisin vain tyhmempi kuin lapsena, jotenkin hidas ja ajattelematon. Yritän ajatella mutta aivot ei anna.
Anonyymi, 1 kommentti
10873 - 23.1.2013 (arvosana: -114)

Kaikki ketuttaa. Yks luokkalainen on niin S******N eliitti, että ihan kiehuu. Aina se on kaikessa paras, todellisuudessa sen työt ei edes ole niin hienoja, mutta perseennuolennalla pääsee pitkälle näköjään tässäkin koulussa. AINA se valitaan joka paikkaan. Ei siinä mitään, jos se olis ees vähän nöyrä, mutta ku aina pitää tulla vinkumaan, että hän on paras ja korkeasti koulutettu ja vaikka mitä muuta täyttä P****A, SE ON TÄÄLLÄ PERUSKOULUSTA TULLEIDEN KANSSA, JA SE ON 24! Meidän yks opettajaki on sitä nuorempi. Painuis helvettiin, eikä ikinä tulis takas. v******a tommonen shaiba. Aina vaan "minäminäminäminä. MUTTA MINÄHÄN OLEN STOCKALLA TÖISSÄ JA PAPPA VITTU BETALAR!"

Unenpuute, eilinen täysi failaus, kun tapasin uusia, nykyään entisiä kavereita, pervo ja ällöttävä matikanopettaja, mun rumuus ja elämässä muutenkin just nyt feilaaminen ärsyttää ihan sikana. Tekis mieli vaan jäädä sinne peiton alle nukkumaan eikä koskaa nousta sieltä enää.

Noni, ja päivä paranee. Nyt noi lissut alko kuuntelemaan jotain paskaa youtubesta täysillä täällä luokassa. Jotain Tuhkomo-leffassa ollutta laulua, jonka ne pikkujyrsijät lauleskelee.. Jos niille sanoo jotain niin.. VITUN LÄSKI HUORA TURPA KII KU ET MISTÄÄ MITÄÄN TIEDÄ!!!!!

vitun emo.
Anonyymi, 1 kommentti
10872 - 23.1.2013 (arvosana: -41)

Tuommoinen vammainen pikkuveli, jolla ei ole minkäänlaista itsepuolustuskykyä, vaan aina on se puhelin, jonka toisessa päässä on äiti tai isukki. Ja tälläinen veli"kulta" on yhtä herkkä kuin vauvan persreikä (jolta tuo veli muuten näyttääkin), nimittäin pari tökkäsyä sen kylkeen aiheuttaa sellaisen itkukohtauksen ja "äiti roope löi mua"-huutamisen. Voi kunpa haluaisinkin näyttää teille erään videon siitä kun käyn veljen huoneessa. Miksi minulle tulee tilanteesta mieleen Angry German Kid, paitsi, että nyt hakataan ovea ja itketään ihan punaisena. Ja kaikki mitä teen on se, että olen sen huoneessa.
Niin, mainitsinko iän? Menee ensi vuonna yläasteelle. Veljelle kaikkein rakkaimmat asiat maan päällä ovat käsinintendot pokemoneineen, jotkin selainpelit, joissa kehitetään "laseraluksia" ja liittoja, sekä youtube, josta tulee kaikki pokemonit katsottua.
Kaikki mitä veli tekee (vessassa käynti, omaan huoneeseen meno, telkkarinkatsominen, koneella musiikin kuunteleminen, pelaaminen, everything) on tietysti raportoitavissa. Aina kun äitsykkä vain sattuu kotona olemaan ---> "äiti meen vessaan", "äiti meen omaan huoneeseen", "äiti katon telkkaria", "äiti näin jonkun tupakanpolttajan linja-autopysäkillä" jne. Eikö ole ihanaa.
Poikahan ei meinaa irrota tietokonepenkistä, ellei: 1.) häntä pyydetä kalaan 2.) kaverille pelaamaan 3.) SYÖMÄÄN. Ulos hänellä ei enää tätä nykyä ole mitään tarvetta, kunhan vain pelaa ja on sisätiloissa. Veli ei omaa mitään huumorintajua (paitsi, että pierut ovat hulvattoman hauskoja), ja on hiljainen nurkkapoika, joka keskustelee matematiikasta tai peleistä kaverinsa kanssa.
Pelit ovat hänen elämä ja 8:n saaminen kokeesta vie tipan linssiin. Kuten eräässä ircquotessa olikin, "<@Spiralmon> kuvitellaan et joku haluu vaan loppuelämänsä pelata pleikkaria himassa eikä oppia mitään tai tehdä mitään hyödyllistä
<@Spiralmon> miks siihen pitäis suhtautua yhtään erilailla kuin kehitysvammaseen", i agree it.

Niin, nimiä tai mitään en paljasta, sillä todennäköisesti tämä kyseinen velipoika näyttäisi viestini äipälle, jolloin nettini katkeaisi tai jotain muuta. Luultavasti hän hautoo jotain "n3rdie"-suunnitelmia aiheesta luettuaan tämän. Jos lukee.
10871 - 23.1.2013 (arvosana: -88)

Vituttaa, kun tänään oli viimeinen tavallinen koulupäivä lukiota. Tykkäsin käydä lukiossa, sillä siellä tapasin muita ihmisiä sekä koulukavereita. Nyt sitten joudun taas oleskelemaan yksin kaiken aikaa.

Niin ja turha sanoa, että "käy ulkona", sillä minä kyllä käyn.
Anonyymi, 1 kommentti
10870 - 23.1.2013 (arvosana: -23)

voi jumalauta, iskä pliiis !!
Ei meiän koti muutu eläintarhaks jos otetaan joko harmaapapukaija tai keltatöyhtö kakadu ! Meillähän ois sit vaa yhteensä neljä lintua, ja meillähän on ollut ennestäänkin neljä ! D:
Anonyymi, 0 kommenttia
10869 - 23.1.2013 (arvosana: -47)

Rupesin käymään salilla koulussa aina hyppytunneilla, eli kolmesti viikossa. Ekan kerran kun menin sinne jakson alussa niin kokeilin paljon nousee penkistä. 45kg hikisesti sain ylös.
Noh oon nyt käyny sitte sen 3krt/vko tässä nyt sellasen kuukauden ajan.
Tänään koitin sitten että paljon nytten sitten nousee. 47,5 kg!!!!!!
Jopa 2,5 kg on tullu kehitystä kuukaudessa, voitteko uskoa!!
En ymmärrä mikä mua vaivaa. Lihakset on kyllä kasvanu vähän ja kaikkee mutta mitään muuta ei oo näyttäny tapahtuvan.
Kyllä kannatti käydä.
Anonyymi, 11 kommenttia
10868 - 23.1.2013 (arvosana: -32)

Vituttaa ihmiset jotka olettavat, että nyt kun olen naimisissa, alan ukkoni kanssa lisääntymään. Ja vitut alan. Ukollani on yksi lapsi aikaisemmasta suhteesta, jonka jälkeen hän pisti piuhansa poikki. Ja kun tämän kerroin sukulaisilleni, niin tottakai sitä kauhisteltiin. Suuri plussa, minun mielestäni.

Miksi se on niin vitun vaikeaa ymmärtää, että jotkut eivät vain halua kakaroita? Että joidenkin onnellisuus ei riipu siitä kuinka paljon jälkikasvua saa tungettua maailmaan?

"Mutta sun mieli muuttuu kyllä.." NO KUN EI MUUTU. Paria, 27:n elinvuoteni aikana harhaillutta ajatusta lukuunottamatta, en ole ikinä halunnut lapsia. En edes pidä lapsista. Siedän niitä, kun tarvis on, ja rakastan kahta siskontyttöäni (enemmän nyt, kun ne ovat vanhempia ja ymmärtävät jostain jotain). Mutta ajatuskin raskaudesta saa minut voimaan pahoin.

Vetäkää vittu päähänne ja lopettakaa lapsi-vapaiden pariskuntien holhoaminen. Koska me olemme juuri sitä: Lapsi-VAPAITA, emme lapsettomia.
Anonyymi, 0 kommenttia
10867 - 22.1.2013 (arvosana: -82)

3 vuotta lukiota takana aivan kohta. Ihastuneena samaan naikkoseen. Kaikki mahdollisuudet periaatteessa olisi mutta samoissa porukoissa ei liikuta eikä nainen ole vaikuttanut mitenkään kiinnostuneelta. Tuntee olonsa ihan neidiksi kun ennen nukahtamista ajattelee tällaisia.

No, nytpä loppuu tuokin koulu.
Anonyymi, 1 kommentti
10866 - 22.1.2013 (arvosana: -42)

Kun ei voi luottaa edes omaan isään.

mä haluaisin vaan onnellisen isä-tytär suhteen. ;__;
Anonyymi, 0 kommenttia
10865 - 22.1.2013 (arvosana: -68)

vituttaa kun se koulutus minkä haluun ei oo saatavilla suomessa ja oon liian köyhä maksaakseni sitä
Anonyymi, 2 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3234)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4143)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (203)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (40)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (380)
tietotekniikka (254)
tv (138)
työ (322)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (34)
varallisuus (161)
yhteiskunta (280)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa