/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 11222 - 11213

11222 - 16.3.2013 (arvosana: -27)

En tiedä että vituttaako suoranaisesti, mutta vähän hämmentää. Mun elämä on aika tasapaksua tai mitä sitä kaunistelemaan, helvetin tylsäähän se on, mutta mulle se kelpaa. Mitään en oo koskaan elämälläni tehnyt, mutta silti oon ihan tyytyväinen. Mutta kun muut ihmiset samassa tilanteessa on suurin piirtein itsemurhan partaalla, niin pistää miettimään, että PITÄISKÖ mua haitata tää nykytilanne. Tai siis että onko väärin kun en välttämättä haluakaan siihen mitään muutosta.
Anonyymi, 2 kommenttia
11221 - 16.3.2013 (arvosana: -51)

Vieraanvaraisuutta on käytetty hyväks törkeällä tasolla. Mä olen niin loukkaantunut, että kyseessä oli viel läheisimpiä ihmisiä.
Anonyymi, 1 kommentti
11220 - 16.3.2013 (arvosana: -29)

Vittu mä sanon. Ei helvetti tätä nykyajan lääketiedettä.
Gynekologi sanoo mun kohdus olevan jotai hälyyttävää ja käskee leikkaukseen.
Poistavat sitte multa kohdun kokonaa ja sen jälkee sanovat tehneensä sen ihan turhaan. Onneks eivät niihin imusolukkeisiin kerenneet viel koskee. Silti mä elin hetken kuvitelmassa et mulla ois joku vakava syöpä ja kaikki turhaan yhen paskan virheen takii.
Anonyymi, 6 kommenttia
11219 - 16.3.2013 (arvosana: -28)

Ei vittu. Miun naapuri kuhtu miut kotiisa vierailee ja siel sit oliki sen pojal ihan vitusti kaikkii kuvii meikäst seinil. Kyseessä sellanen lukiopoika ja mie oo sellane kolkytvee nainen. Nyt sitte saa kokoajan varoo sitä stalkkerii. Oikeest sen mutsikaa ei tehny asian etee mitää ja päätin nyt pysyä koko porukasta erossa.
Anonyymi, 6 kommenttia
11218 - 16.3.2013 (arvosana: -41)

Menin sitte kysymään astmaan lääkärin määräämiä lääkkeitä apteekista ja sanovat ettei niin vahvoi oo olemassakaa. Mitäs tää on kun lääkärit määrää tälläsii olemattoman vahvoi ja seuraavas paikkaa sanottiin etten ees sairasta astmaa. Ihme pelleilyä.
Anonyymi, 1 kommentti
11217 - 15.3.2013 (arvosana: -11)

Vituttaa ko ainaku pitäis lukee kokeisii nii alkaa kiihottaa hirveesti ja sit vaan tumputan ja pitkään ja unohtuu kokonaa se lukeminen ja sit numerot laskee prkle
Anonyymi, 5 kommenttia
11216 - 15.3.2013 (arvosana: -77)

Vituttaa se, kun media kertoo Suomen nuorille KETÄ pitää ihailla, ja KENEN musiikkia pitää kuunnella. Ei tietenkään suoraan, vaan epäsuorasti. Ja vituttaa myös se, että nyky-yhteiskunnassa empatian osoittaminen on heikkous, ja "menestyäkseen" pitää muka olla itsekäs ja tunnekylmä tyyppi.

Koulussa opetetaan lapset ja nuoret toistamaan samoja asioita päivästä toiseen, hyvästä muistista palkitaan, huonosta muistista rangaistaan. Omia mielipiteitä ei tueta, pidä suu kiinni ja ole pelkkä numero. Koulutusjärjestelmä suosii tyttöjä/naisia, koska naiset ovat keskimäärin parempia muistitehtävissä kuin miehet (jotka ovat ylivoimaisia kädentaitoja vaativissa askareissa). Tarkoittaa siis sitä, että tekemällä oppivat ihmiset saavat peruskoulusta vähemmän irti kuin ne, joille kirjallinen oppiminen on pääsääntöinen metodi.

Tuosta koulutuksen tausta-ajatuksesta lähteekin sitten pohja esimerkiksi poliittiseen ajatteluun. Toistetaan samoja asioita, ja tehdään samat virheet yhä uudestaan.

Kaikki turhat "julkkikset" ja muut kylähullut tunnetaan, mutta politiikasta/eduskunnan kusettajista ei olla perillä. Äänestetään Kokoomusta, koska "iskä ja äitikin äänestää", ja saadaan näin aikaan yhteiskunta, jossa taloudellinen etu menee koko ajan rikkaimman 1%:n taskuun. Ketä tämä hyödyttää? Björn Wahlroosia?

Enemmistö ihmisistä on töykeitä, itsekkäitä, kehittymättömiä otuksia (enkä edes ajattele kyynisesti, sanoessani tuon). Voisinpa muuttaa Marsiin asumaan, kun tämän mutapallon meininki on nykyään ihan pyllystä.
Anonyymi, 1 kommentti
11215 - 15.3.2013 (arvosana: -36)

On tämä päivärahan saaminen niiiiiin hankalaa! Ekana tulee myönteinen sekä kielteinen päätös rahasta SAMANA päivänä, samat päivämäärät yms. Hassua, ettei edes työkkärin virkailijakaan tiedä mistä on kyse. "Soita kelaan". Ookke.
Anonyymi, 1 kommentti
11214 - 15.3.2013 (arvosana: 2)

Aargh, töissä palohälytys. Ja hätäuloskäynnin lukkosalvan päälle ruuvattu pleksistä murtosuojakuppi, rupea nyt etsimään ruuvimeisseliä jos savua tupruttaa. Kymmenen hätäistä seisoi jo jonossa kun ei täältä pääse ulos, pakko oli lyödä kuppi säpäleiksi.
Sitten kun tilanne ohi ja hälytys todettu aiheettomaksi, niin kiinteistöäijät seisoo nenät rutussa kun "On menty tuokin rikkomaan." Prkl, mitä varten ne varauloskäynnit sitten on? Pitäsiköhän vaihteeksi palotarkastajan pyörähtää...
Anonyymi, 1 kommentti
11213 - 14.3.2013 (arvosana: -54)

vihaan yhtä ihmistä vaan niin helvetin paljon. en oo ikinä ennen elämässäni vihannut ketään paitsi nyt. enkä oo ees tehny tälle kyseiselle tyypille mitään! lyhyesti sanottuna se on tehny mun elämästä paskaa ja vieny ainoan ilon siitä, eli mun harrastuksen, josta se järjesti mulle potkut valehtelemalla ja manipuloimalla muita. enkä edes tunne koko henkilöä. mutta enpä ole ainut jolle se tätä on tehnyt. kukaan ei pidä siitä ja kaikki vaan esittää, ettei se ala niitäkin vainoamaan. minkä takia pitää olla niinidiootti?
Anonyymi, 5 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat

1 avautuminen odottaa tarkastusta.
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3235)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4143)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (203)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (40)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (380)
tietotekniikka (254)
tv (138)
työ (322)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (34)
varallisuus (161)
yhteiskunta (280)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa