/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 1148 - 1138

1148 - 10.8.2009 (arvosana: -34)

Vituttaa tää saatanan asuntohässäkkä, eka ois löytyys sittei löydykä ja vittu ehkä saat asunnon ehkä et HOAS kusee ja voi jumalauta
Pillunpäreet, 0 kommenttia
1147 - 10.8.2009 (arvosana: -27)

Ensimmäinen parisuhteeni, joka päättyi viime tammikuussa, kesti 2,5 vuotta. Tämän suhteen aikana tytöllä oli hyvin paha syömishäiriö, joka alkoi 3 kuukauden seurustelun jälkeen ja kesti suhteen loppuun asti. Nykyään tyttö on jo kuitenkin parantunut. Syömishäiriön vuoksi hän ei halunnut seksiä juuri ollenkaan, en voinut itse purkaa pahaa oloani ettei tyttö masentuisi lisää, emme syöneet juuri ikinä ulkona, emme käyneet juuri leffoissa yms. Emme tehneet yhdessä paljon mitään muuta kuin makasimme sängyssä ja silittelin hänen päätään, samalla kun kerroin kuinka kaunis hän oli ja kuinka kaikki kyllä järjestyisi - mielessäni halusin joskus melkein kuristaa hänet. Muutin hänen kanssaan jopa yhteen jotta hänellä olisi helpompaa. Kaiki uhraukseni tyttöä kohtaa, kaikki mitä tein, on nyt turhaa.

Olin tytölle tukena joka ikinen päivä, vaikka itselläni olisi ollut myös huono olo. Rakastin häntä silti syvästi vaikka sisälläni raivosi ja olisi tehnyt mieli huutaa hänelle, jota en silti koskaan tehnyt. Kertaakaan hän ei kuullut minun huutavan hänelle.

Lopulta tyttö parani sairaudestaan ja minä jätin hänet. Ero sattui niin saatanasti.. Tosissani mietin että tapan itseni, koska olin niin syvästi satuttanut elämäni rakkainta ihmistä. En kuitenkaan voinut olla hänen kanssaan enää. Minä en enää kestänyt. Tämän jälkeen ryyppäsin joka viikonloppu ihan helvetisti, tosin olin ryypännyt jo melkein vuoden päivät, sillä ainoa tapa nollata tilanne ja saada purettua pahaa oloani oli alkoholi. Nyt minulla on todellisia vaikeuksia viinan kanssa. Ryyppäys menee aina yli, enkä saa jätettyä sitä yhteen päivään...

Kuukauteen tai pariin emme puhuneet toisillemme mitään, jonka jälkeen kävimme ajelemassa ja puhumassa paskaa. Sovittiin, että olemme ystäviä. Käytiin tämän jälkeen ajelemassa useasti ja suudeltiin monet kerrat ajelun päätteeksi. Itsekkin aloin saamaan hetkeksi aikaa elämästä kiinni, kuten myös tyttönikin oli saanut.

Viime kuussa aloimme puhua yhteenpaluusta. Hän kävi juhlimassa minun ja ystävieni kanssa, ajeltiin, suudeltiin, melkein menin hänen luokseen yöksi samaan sänkyyn. Olin jälleen onnellinen. Sydämeni hyppi riemusta aina kun näin hänen numeronsa puhelimeni näytöllä. Rakastuin häneen uudelleen hyvin palavasti.

Eräänä päivänä hän soitti taas ja kertoi, että on löytänyt uuden miehen. Sydämeni murskaantui. Ainoa valo elämässäni sammutettiin ja nyt olen yksin pimeässä - jälleen kerran.

Kun erosimme tammikuussa minulla oli yhden yön juttuja joita käytin laastareina paikkaamaan vuotavaa sydäntäni. Nyt kaikki haavat ovat jälleen auki eikä vuoto lopu millään. Minua ei vaan enää kiinosta iskeä ketään joilla laastaroisin sydäntäni. Itsetuntoni on pirstaleina ja arvostukseni itseäni kohtaan on mitätön.

Työllä porskuttaa nyt helvetin hyvin. Uusi ihana mies, kuulemma helvetin älykäs ja komea, työpaikka ja uusi asunto uudessa kaupungissa. Itse asun samassa kämpässä missä ennen asuimme yhdessä, masennusta pukkaa uudelleen ja itsemurhakin käynyt mielessä. Lievä alkoholiongelma ja rahavaikeuksia. Lisäksi olen armeijassa. Voi vittulan väki..

Sanoin tytölle ettei meillä ole enää ikinä mitään sanottavaa toisillemme. Täydellinen välien katkaiseminen on ainoa tapa jolla saattaisin ehkä päästä hänestä yli. Tällä hetkellä en vaan näe mitään järkeä missään. Ainoa tunne mitä olen viime aikoina tuntenut on suru ja viha.

Minua vituttaa.
1145 - 10.8.2009 (arvosana: 14)

Vituttaa saaaatttaanaa hävisin pelikoneeseen 80€ PERKELE!
jartssaa^, 7 kommenttia
1144 - 10.8.2009 (arvosana: -71)

Vituttaa niin perkeleesti!! Luulin aina että appiukkoni olisi reilu äijä. Nyt se oli kuitenkin juorunnut meidän perheen asioita muille jotka kyselivät niistä vanhemmillani ivallisesti. Perkele kun tekis mieli pistää äijää nyrkillä leukaan ja tunkea uudeltavuodelta säästetyt raketit postiluukusta ja antaa palaa. Saatana kun pitää henkilökohtaisia arkoja asioita levitellä jokaiselle. AAARGGH!
miniä, 3 kommenttia
1143 - 10.8.2009 (arvosana: -47)

Ketuttaa koska;
- ensi viikolla tulee viimeinen tili, työttömyys, here I come!
- hitonmoinen nälkä!
- ukko kiukuttelee omaa epäpätevyyttän ja syyttelee muita
- ja pitää istua töissä vaikka ei mitään hiton töitä edes ole mitä tehdä! yhtä hyvin voisi istua kotona ja saada jotain järkevää aikaiseksi
1142 - 10.8.2009 (arvosana: -50)

Stanan koiranomistajat ku ei osaa pitää koiraansa kiinni kaupungissa! Tuli koiraa lenkittäessä v*tun iso irrallaan juokseva uroskoira vastaan ja eikös se heti ala hönttyämään meidän ukkohurtan luokse tuttavuutta tekemään. Huusin, että paree pitää se koira kauempana ku meitin hurtta ei hirveästi toisista uroksista perusta, varsinkaan ku se on irrallaan ja meidän hurtta hihnassa.

Mutta ei, omistaja vaan seisoo kauempana ja huutaa koiraa, joka ei selkeesti korvaansa lotkauta. Hyvä ettei tullu tappelu, mutta onneks se irrallaan juokseva koira päätti häipyä siinä vaiheessa, ku meitin koiralla petti hermo. Mut on se vaan vittu kumma ku ei omistaja tehny mitään muuta ku katto vaa kauempaa käsi poskella, ku koira menee menojaan. Tuli vähän luettua lakia silleki pennulle, saatana.
Että kyrpii, 13 kommenttia
1141 - 10.8.2009 (arvosana: -104)

Lähinnä nyt vähän ketuttaa kesäloman loppu ja koulun alku. Ei siinä muuten mitään, mutta kun kavereita koulussa ei ole juuri ollenkaan. Vain pari kaveria, joista osa on eri linjalla kuin minä eikä näin ollen ehdi nähdä kuin hyvässä lykyssä ohimennen ruokalassa. Myös ylemmällä luokalla on jopa yksi kaveri, jota en tämän takia juuri näe koulussa eikä raha salli nähdä vapaa-ajallakaan oikein. Ainakaan niin, että toisen kämpille menisi pörräämään.
Toinen on sitten tämä, etten yhtään tiedä mennäkkö inttiin vai sivariin. Armeija olisi tietysti hyvä kokemus ja kasvattaisi selkärankaa (jota kieltämättä tarvitsen hiukan lisää). Toisaalta taas en tiedä, kestääkö pää siellä. Eipä sitä tosin tarvitsisi kestää kuin sen puoli vuotta hyvässä lykyssä. Sivaria taas pidempään, mutta pää varmaan kestäisi sen paremmin. Täten sitten vituttaa kommentit "sivarit on nössöjä ja häpeäksi tälle maalle" ja näin pois päin...
Ärsyttää myös juuri tuo intin passitus vanhemmilta "sitten _KUN_ menet armeijaan..." Onhan minulla siihen armeijaan vielä aika paljon aikaa, mutta silti se pistää mietityttämään... Ehkäpä mieli selkenee kun tulee aika päättää mihkä menee.

Perkele.
Blaargh, 4 kommenttia
1140 - 10.8.2009 (arvosana: -19)

Voi vittu ku huomenna alkaa koulu voi vittu mitä paskaa! Ei vittu!
Ei vois vähempää kiinnostaa mennä sellaseen kouluun mihin ei halua, vittu! Mielummin olisin vielä ylimääräisen vuoden yläasteella kuin menisin tonne vitun paskaan.
1139 - 10.8.2009 (arvosana: -33)

sinällään ei tällä hetkellä vituta mutta välillä nousee vitutus vaikkei mitään en tekisi, vaan vaikka joku muu vittuuntuisi jostain ja sitten "se kiukku" "tarttuu" ja alkaa jopa kyrsimään niin että puheesta tulee huutoa ja karjuntaa ja pian alkaa pienet että isotkin tavarat lennellä.
DaaDaa, 0 kommenttia
1138 - 10.8.2009 (arvosana: -62)

Eipä paljoa vituta, mutta kuitenkin ketuttaa... Piti nääs mennä ostamaan pari askia norttia ihan vaihtelun vuoksi. Kyllä riittää nuo kaks askia siihen ettei tartte norttia ostaa taas puoleen vuoteen, on toi semmosta tavaraa muihin verrattuna...
SeuraavaksiMenenKessulle, 0 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3232)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4143)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (203)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (40)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (380)
tietotekniikka (254)
tv (138)
työ (322)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (34)
varallisuus (161)
yhteiskunta (280)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa