/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 1824 - 1813

1824 - 26.11.2009 (arvosana: -69)

Vituttaa se, että kaverit ovat sillä meiningillä koulussa, että luuserit opiskelee ja jos viittaan tunnilla saan hemmetinmoiset morkkaukset niskaan. Kasvavaa aikuisiksi helvetti soikoon!
HEL-VE-TIN iloinen koululainen, 2 kommenttia
1823 - 26.11.2009 (arvosana: -39)

Nyt vituttaa ehkä eniten. Huomenaamuna kello 8.00 olen jälleen kerran koulun pulpetissa toimittamassa tyhjää, on nimittäin venäjän koe. Venäjähän on mielestäni täysin läpimätä maa. Itse en ole koskaan koko saatanan kieltä halunnut aloittaa, ja sen pitäisi olla valinnainen kieli, mutta kun puolet luokasta halusi sen vieraaksi kieleksi niin muutkin luokkalaiset pakotettiin osallistumaan kurssiin. Eniten tässä vituttaa se että muut luokkalaiseni ovat valmistuneet jo puoli vuotta sitten, mutta minulla roikkuu vieläkin tuo vitun venäjän koe läpäisemättömänä. Nyt jumalauta oikeasti!
aaltonen, 5 kommenttia
1822 - 26.11.2009 (arvosana: -88)

Vituttaa eräs henkilö joka luulee olevansa niin täysellinen ja suosittu. Valehtelee KAIKKI asiat maan ja taivaan välillä, roikkuu kaikkien ihkujen seurassa, vaikkei nämä siitä pitäisikään, sai poikaystävän netistä jota ei ole koskaan tavannut irl ja sanoo olevansa niin rakastunut tähän, valehteli poikaystävänsä iän ja sanoo olevansa tavannut tämän monta kertaa.
Hän myös luulee omaavansa maailman ihanimmat rinnat ja perseen, vaikka on melkein lauta ja peräpukamat roikkuu.
Hän on väkivaltainen, ei mikään kauhean nätti (ainakaan hiuskset, YÖK)
ai että ku helpottaa.
jenspa, 7 kommenttia
1820 - 26.11.2009 (arvosana: -62)

vituttaa nämä saatanan pilvenpolttoteinit!

Pakko mässäillä sillä et vähä poltteli viikonloppuna ekaa kertaa, no sitte musamaku muuttuu heti bob marleyhin ja rastahattuun ku ollaa nii high all the timeh111!! Saatanaako siitä pitää tehä nii iso asia, kyllä itekki oon polttanu mutten saatana kule joku kannabiskyltti päällä pitki kaupunkia ja höpötä koko aja siitä miten mahtavaa se on. voi luoja. Sit täytellää facebookissa ja ihkugaltsussa mahollisimma monta galluppia jossa kysytäään että ootko kokeillu huumeita ":DDDDD EHKÄ OOONKIIII HAHAHAHAH"

vittu! tekis mies työntää kaikille tollasille overdoset ni onko sitte kiva.
hiljaa hyvä tulee, 12 kommenttia
1818 - 26.11.2009 (arvosana: -103)

Vituttaa. Miksi? Syytä en tiedä.

Perheelläni menee hyvin, minulla on kaikkea mitä tarvitsen, mutta masentunut olo piinaa minua.

Asun nykyään yksin vanhempieni kanssa, sisarukseni ovat muuttaneet kauas pois jo vuosia sitten, heillä on jo omat perheet. Koen ikävää päivä päivän jälkeen, odottaen, että lomat tulisivat ja pääsisin tapaamaan heitä, sekä toivon, että he asuisivat vielä kotona.

Koulussa kaikki menee hyvin, saan loistavia arvosanoja ja olen muutenkin mielestäni hyvä oppilas, sillä olen vastuuntuntoinen, huolehtiva ja näytän nuoremmilleni mallia. Arkeni on aivan toinen juttu. Koulun jälkeen masentaa kotiin meno, koneelle istuminen, miettiminen mitä tekisi. Kavereillani on omat harrastukset, eivätkä he yleensä pyydä minua mihinkään, tai jos vastaavasti itse pyydän, heillä on parempaa tekemistä. Ainoa harratus, josta pidän, on jääkiekko, mutta miten helvetti sitäkään täällä Suomessa voi harrastaa, kun talvet ovat mitä ovat, ja olen jo liian vanha aloittamaan jääkiekkoa harrastuksena, koska armeija painaa pian päälle. Koen oloni yksinäiseksi.

Entä seurustelu? Paikkakunnalla, jossa asun, on suurin osa tyhmiä teinejä jotka ryypiskelevät kylillä ja tytöt, joista olen kiinnostunut, ovat jo varattuja. Koen kuitenkin olevani suhteellisen komea ja hyvässä kunnossa.

Mitä tehdä, kun koulusta lähteminen päivän jälkeen vituttaa, kavereiden kanssa ei ole mitään yhteistä(muuta kuin juominen harvoina viikonloppuina)?

Pahinta on kuitenkin se, että kukaan kavereistani ei huomaa pahaa oloani, koska esiinnyn ystävieni seurassa hyvin iloisena ja pirteänä, ja kun asian ottaa puheeksi, he eivät usko minua.

Vituttaa arki ja elämän harmaus, vituttaa.
Harmaa elämä, 15 kommenttia
1817 - 26.11.2009 (arvosana: -46)

vituttaa vitusti se kun ystävä on mun seurassa vittuileva ja koko ajan "mollaa" minua ja kiroilee ihan älytömästi, mutta annahan olla ku seuraan liittyy kolmas ystävä hän muuttuu välittömästi. Hänestä tulee mukava, ehkä välillä esittää mut ok, ei kiroile ja heittää välistä hyvää läppää. MITÄ VITTUA VOIN TEHÄ KYSEISEN HEKILÖN KANSSA !?!? haluan olla sen kanssa välistä kahestaan ilman että verenpaine nousee miljooniin ja hermot menee....
1816 - 26.11.2009 (arvosana: -89)

Ketuttaa yks oman vuosikurssini opiskelijatar X, joka melkeinpä aina tulee tenttiin myöhässä. Lisäks sillä on joku kilisevä avaimenperä laukussa killumassa joka helisee raivostuttavasti X:n loikkiessa luentosalin etuosaan tenttiä tekemään. Yritä siinä sit keskittyä...

Luennoilla hän joko kälättää kaverinsa kanssa turhanpäiväisiä asioita, röyhtäilee tai tuijottelee muita ylimielisesti.
Kerran mie sit ajattelin, että mun on pakko olla väärässä tämän ihmisen suhteen, että ei se voi olla oikeesti niin ärsyttävä, ja eräässä yleisessä kuulustelussa huomatessani hänen tulevan viereen istumaan, päätin aloittaa varovaisen keskustelun. (Siis tentti ei ollut vielä alkanut ja henkilö X:kin oli tullut paikalle ajoissa.) Kysyin, että oliko hän tullut tekemään samaa tenttiä mitä minäkin, ja hän vastasi että joo. Seuraavassa lauseessa hän ilmoitti selkeästi, miten vastenmieliset talvikengät minulla oli! Tai siis se oli sellaista piilovittuilua. Mut kuitenkin - en oo kyseiselle henkilölle sen jälkeen puhunut.

Sivuaineenaan hän lukee samaa ainetta, mitä avomieheni lukee pääaineenaan, ja X on ajamassa kaikki kyseisen aineen opiskelijat hulluuden partaalle ärsyttämällä heitä. X istuskelee tuntikausia ainejärjestön huoneella, juo muiden kahvit, kyselee typeriä eikä ymmärrä poistumispyyntöjä. X kun ei myöskään ole mitenkään erityisen kaunis ihminen.

ONKO SE EUKKO VAAN NIIN VAJAA ETTÄ SE EI TAJUU MITEN PALJON SEN KÄYTÖS KETUTTAA MUITA??? Se sais kerrankin olla hiljaa ja käyttäytyä niin kuin ihmiset.

Toisaalta - aina kun X:n näkee niin tulee hyvä mieli siitä, että olen saanut hiukan paremmat geenit kuin hän. ;)
1815 - 26.11.2009 (arvosana: -22)

Vituttaa se että ihmiset valittaa kaikesta. On niin vaikea vaan tehdä jotain asialle sen valittamisen sijaan.

Toisaalta taas kiitos kaikille valittajille, koska näitä avautumisia lukiessa alkaa naurattamaan miten typeriä ihmiset on. :D
Ihminen, 2 kommenttia
1814 - 26.11.2009 (arvosana: -56)

Kahdeksan sivua sähködynamiikan teoriaa kirjotettavana : TERVEISIÄ PERSEESTÄ
vompatti, 3 kommenttia
1813 - 26.11.2009 (arvosana: -48)

Vittu kun vituttaa olla luokalla mistä puolet ovat aivovammaisia superluusereita. Läskejä nörttejä ja vitun rumia ämmiä. Omalla koneellakaan ei voi olla kun ei saa hetken rauhaa, kun luokan takana joku apina rokittaa amispoppia niin että korvissa soi. Jumalauta kun kyrpii! Niin ja sitten pitää valmistella jotain saatanan esitystäkin vielä! Jotain saatanan papereita liimata seinään ja katsella sitten kuinka helvetin hienoja ne onkaan. voi jumalauta!
kanttori, 2 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3232)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4143)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (203)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (40)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (380)
tietotekniikka (254)
tv (138)
työ (321)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (33)
varallisuus (161)
yhteiskunta (280)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa