/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 2015 - 2003

2015 - 7.12.2009 (arvosana: -81)

Vituttaa niin suunnattomasti. Tuntuu, että vitutus ei riitä kuvaamaan kaikkea vihaa jota kannan. Miksi ihmiset jotka eivät ansaitse mitään saavat kaiken ja vice versa ?
höpö, 1 kommentti
2014 - 7.12.2009 (arvosana: -46)

Kirosanojen tarpeeton sensurointi vituttaa. Esim tämänkin sivun otsikossa on sana "vituttaa" sensuroitu. Samasta syystä inhoan "Kiroilevaa" Siiliäkin(jonka piirtäjän järjettömät tekijänoikeuskäsitykset vituttavat kyllä myös, siitä myöhemmin); koko pointti lässähtää ironisesti kun kirosana peitellään.

Ketä sen on tarkoitus palvella? Niitäkö joita kiroilu ahdistaa? No ei auta, sana on yhä tunnistettavissa. Vai onko tarkoituksena herättää yleistä ärtymystä ja turhautumista? Vittu kun on jo niin tuttu sana että sen ei pitäisi kenenkään mieltä pahoittaa, sen sijaan sanojen turmeleminen asteriskeilla tai hermoja repivillä piippauksilla on kyllä omiaan lisäämään elimistön stressitasoa roimasti.
Quatermass, 2 kommenttia
2012 - 7.12.2009 (arvosana: -61)

Vittu että vituttaa - taas kerran.
Vitun suomi, uskomaton maa, uskomattomat ihmiset. Tekisi mieli hirttäytyä kasseista johonkin kellariin. Saatana! Malesin rantoja/haudan lepoa odotellessa..
petteri, 5 kommenttia
2011 - 7.12.2009 (arvosana: -109)

Ketuttaa ihan sikana lukea näitä viestejä kun puolet sanoista on vittu tai perkele. Ihanku juttelis teineille. Perkele.
aikuinen, 4 kommenttia
2010 - 7.12.2009 (arvosana: -25)

Vituttaa kun oon nähny yhtä jätkää baarissa jo useemman kerran ja se aina pyytää baariin ja haluu nähä dokauksen merkeissä, sanoo aina että vaan kaveri mielessä jne että oon sen tosi hyvä kaveri, mutta kuitenkin ollaan halailtu ja suudeltu ja jotain säädetty?! Mutta se ei ikinä haluu nähä selvipäin??? Se haluu ilmeisesti olla vaan kännikaveri? Oon kuitenkin selvinpäinkin tämän kanssa jutellu tietokoneen ja puhelimen välityksellä ja on se sillonkin ihan mukava muttei ikinä oo pyytäny tapaamista selvin päin.... Onko se ujo vai eikö sitä yksinkertasesti kiinnosta?? Ja Miksi väittää että tykkää vaaan kaverina kun kännissä kuitenki osoittaa kiinnostuksen merkkejä??
leikkikaluko?, 2 kommenttia
2009 - 7.12.2009 (arvosana: -33)

Perkele ku vituttaa nuo nykyajan kakarat. Tuli taas tänään todistettua seki asia. Ala-asteelaisetki vaan karjuu, riehuu ja vittuilee (vaikka ei edes osaa) täysin tuntemattomille. Yläasteelaiset ihan samanlaisia paskapäitä. Yritäppä sitte vähänki ojentaa niitä (vaikka "puhumalla") niin kyllä siinä kohta on joku vitun tantta ihmettelemässä, että "Miks kiusaat lapsia?". Perkele! Vapaa kasvatus vittuun! Joku päivä sunki pentus saattaa vittuilla "sille väärälle".

Ite en ole (vielä) joutunu tuollase "pentuvittuilun" kohteeks mutta kyllä tuota karjumista ja riehumista on tullu nähtyä viime vuosien aikana vähän vaikka missä. Onneks niitä asiallisiaki yksilöitä kuitenki vielä löytyy.
Saatanan pennut, 7 kommenttia
2008 - 7.12.2009 (arvosana: 3)

Vituttaa yhteiskunta ja varsinkin naiset, mut silti tekis pimpsaa kovasti mieli.
plöö, 9 kommenttia
2006 - 7.12.2009 (arvosana: 32)

Saatana ny ku on kone paskana ja virheilmotuksesta on hankala päätellä missä vika ku se meinaa ainaki 3 eri vikaa! VITTU!
Ja itse en ole tietotekniikka miehiä ja kukaan kaveri ei kerkiä tulla kattoo tätä ja korjauski maksais varmaa saatanasti!!!
himoDatari, 9 kommenttia
2005 - 7.12.2009 (arvosana: -50)

Vituttaa kun lukee iltalehdistä noita raiskauksia ja sitä miten naurettavia tuomioita niistä saa... Haistakaa paska koko valtiovalta!
Munatpoisraiskaajilta, 5 kommenttia
2003 - 7.12.2009 (arvosana: -60)

Nyt kyllä vähän ketuttaa kun tajusin rautatieasemalla että puolet tavaroista joita piti ottaa mukaan unohtu kotiin. Lähin sitten hakemaan ja juna jätti. Lipusta piti maksa peruutusmaksu ja aikataulut meni ihan uusiks. Ei voi muuta sanoo kun VITTU!
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3235)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4143)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (203)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (40)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (380)
tietotekniikka (254)
tv (138)
työ (322)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (34)
varallisuus (162)
yhteiskunta (280)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa