/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 2279 - 2270

2279 - 30.12.2009 (arvosana: -100)

vituttaa kaikki porvarit saa mitä haluaa mutta minä saan vain silloin tällöin.
2278 - 30.12.2009 (arvosana: -101)

hyvät suunnillee normaalit ihmiset(ei ylipainoa sun muuta you know)


.............
Haistakaa paska, teistä ei ole muuta kuin haittaa. läskejä sorretaan, mustia sorretaan, pienirintaisia naisia sorretaan, sun muuta OIKEASTI HAISTAKAA VITTU! kaikki viisaimmat ihmiset jäävät piiloon sen takia koska te urpot katsotte vaan persettä ja rintoja.
rehellinen mielipiteeni on että tämmöiset machot ovat säälittäviä paskoja.
naiset, juoksevat munan ja ison rahan perässä.
jos miehellä ei ole paljoakaan rahaa, pois vaan uus tilalle,
jos miehellä on paljon rahaa mutta on läski, mukaan vaan voihan sitten jotain muuta nussia muualla.
ja miehet.
juoksee saatana rintojen perässä MIKSI olen itsekkin mies mutta sitten kun etsisin morsiusta mielessäni ei käy vain se että naisella on isot rinnat tai hyvä perse vaan se että hän tykkää harrastuksista ja on mukava.

toki minä voisin kirjoittaa romaanin teistä perslävistä mutta ei jaksa te vain ottaisitte sen leikkinä ja jos tämä teksti on epäselvää nii sori oli rage päällä
ihmeisetsux, 15 kommenttia
2277 - 30.12.2009 (arvosana: -60)

harmittaa yksi asia. se että olen hurjalla tavalla erillainen.
koska..... en juo?

se on aina sama vitun juttu minä en halua ottaa mitään kalsarikännejä vaan ottaa kunnolla kunnon bileissä.
joka viikonloppu pitäis jostain saada rahaa ja juoda se alas.
mitä vikaa minussa on?
2276 - 30.12.2009 (arvosana: -52)

vittu ku vituttaa nykyajan musiikki.
ite kuuntelen kaikkea kissasta tikapuihin(mikä kuullostaa hyvältä omaan korvaan)
mutta sitten kun pistää jotain hyvää musiikkia ittensä mielestä niin sitten samantien kustaan niskaan ja pistetään joku saatanan neekerin laulama paska biisi joka menee suunnilleen "jou mulla iso muna ota sina suihin" vituttaa tommonen.
enkerro, 11 kommenttia
2275 - 30.12.2009 (arvosana: -77)

Vituttaa suurenmoisesti se, että nyt monena yönä oon heränny jossai 10-2 yöllä, päänsärkyyn. Välillä se yltyy migreeniin asti jopa. Saatana että sattuu niin maasti sillo.
eikä mulla oikei öisi oo tekemist, muuta ko dataa. Ja siitäkö miun pikkuinen polla tykkää.
Toinen asia joka vituttaa on se, et on talvi, lunta ja pakkast. En tykkää yhtää. Tieän, et poiskin täält suomest pääsee.
Mut jotai hyvää täs Suomes on, tiedä sit oonko rasisti :DDD, mut ei käy kateeks niitä kerjääjii, ko tuol lumiräntäpaskassa joutuu polvillaa/persuksillaa kerjää. Omapa o valintansa tehny.
saUkko, 3 kommenttia
2274 - 30.12.2009 (arvosana: -76)

Harvemmin vituttaa mutta nyt on jonkin aikaa ollut kyllä yksi asia vitutuksen syynä.

I CAN'T GET LAID!!!!

On tyttöystävä joo mutta sekin on pari vuotta nuorempi ja sillä lupaus ittensä kanssa että harrastaa seksiä vasta kun itse tietyn ikäinen. Kunnioitan hänen päätöstään enkä painosta mutta vitutukselle en mahda mitään

Ei tässä muuten mutta kateellisena ihmisenä vituttaa ku kattoo että kaverit kyllä ympärillä menettää neitsyytensä ja saa naista mutta en minä en -.-
Nosextonight , 39 kommenttia
2273 - 30.12.2009 (arvosana: -95)

vituttaa olla sairaaana ku kohta on jo uus vuos
enkä varmaa pääse tän takia kaverille juomaan
voiko enää ihanampaa uutta vuotta odottaaaa ! : s
2272 - 30.12.2009 (arvosana: -36)

Vituttaa se ku yks kaveri aiko tulla meille uueksivuojeksi ja nyt ei vissii sit tuukkaa
2271 - 30.12.2009 (arvosana: -19)

Ärsyttää ihmiset ja kaikenlaiset fanaatikot jotka ennustavat maailmaloppua vuodessa 2012. Vittu. Ettekö tajua että siinähän se maailma jatkuu siintä oli lehdessä oikein NASAlta lohdutteluita ettei mitään maailmaloppua tule.
Myös elokuva 2012 perustuu tähän muinaisen Maya-kulttuurin kalenteriin joka loppuu siihen vuoteen 2012. Perkele se on niiden intiaanien kalenteri jonka loppu ilmaisee Mayojen ajanlaskun loppua, ei koko maailman.
Tosin tämä termi ''maailmanloppu'' on jokaiselle ihan henkilökohtainen sillä jollekulle se on maailmanloppu kun joku kuolee tai itselleen tulee syöpä tai että keksit loppu kaapista yhyy mitä teen?
Voisin lohdutella ihmisiä että maailmanloppu tulee sitten joskus toisten muttei sinä toivottuna jouluviikkona 2012, tosin sillä viikolla kuolee vain poikkeuksellisen moni ihminen sillä monet maat ovat kovin riippuvaisia sähköstä ja tuolla viikolla sähköt eivät toimi...
Siinä maailma lepää ja tapattaa kansojaan, jos ette pidä minusta ja tekstistäni niin väittäkää vastaan.
Vittukun ei se maailma lopu 2012 -.- sais loppua vaikka huomenna niin ei tarvitsisi enää kuunnella ja ois meille kaikille ihan oikein.
Ei saatana.
Scars on Broadway - They say
Serj Tankian - Feed us
System of a Down - Soldier Side
PARKK1TEHT1, 11 kommenttia
2270 - 30.12.2009 (arvosana: 40)

Suomi ja sen periliset 2000 luvulla

Talvi ja jatkosodan jälkeiset puutteessa/kurjuudessa kasvaneet jälkipovet ovat aiheuttaneet sen mihin ei edes suuri Neuvostoliitto kyennyt.
Sotiemme veteraanit ovat kunniakkaasti puolustaneet Suomen itsenäisyyttä ja omaa hallintoa,
mutta nykyään vallassa olevat poliitikot ja teollisuusjohtajat ovat perse ojossa myyneet Suomen ulkomaille.

Sotiemme jälkipolvet synt. vuonna 1944-1960 ovat tällä hetkellä johtavassa asemassa sekä politiikassa
että yritysmaailmassa ja/tai jo myyneet oman omistuksensa pois Globalisaation nimissä. Elämme siis vuotta 2009 Suomen ollessa suuressa lamassa.

Mainoksia näkee että Suomi elää yrittäjyydestä ja keksinnöistä, mutta mitä väliä sillä on mitä suomalainen insinööri keksii,
koska joka tapauksessa joku ulkomainen taho omistaa oikeudet ko keksintöihin. Itse en ole insinööri enkä edes toisen asteen koulutettu,
vaan henkilö joka on ollut yli 2 vuosikymmentä töissä firmassa joka oli suomaista huippuosaamista alallaan.
Ko firma meni Toimitusjohtajan ja hallituksen myyntisuosituksen jälkeen maailman suurimmalle alalla toimivalla yritykselle ja sen on nyt kuralla koko firma.
Aikaisemmin LAATU oli asia jota kunnioitettiin ja pelättiin, eli paskaa ei tehty. Nyt täytetään määrälliset kiintiöt, joita ulkopuolinen johtaja antaa ja "valmiiseen " laitteeseen riittää se että se on paperilla tehty.

Uskoisin että jokainen lukija tietää etää JVC tai Philips laatu kestää takuuajan + 2 vkoa, mutta ko firma ei saa laitteita toimimaan edes omalla kokoonpanolinjalla. !!!

No se ko firmasta lisättynä faktalla, että en ole siellä enään töissä. Niin no lisäyksenä se että kyseessä on firma jonka tuotteisiin joudutte yli 90 % mahdollisuudella, jos sairastutte leikkausta vaativaan hoitoon.


Mutta nämä munattomat Suomen myyneet sotiemme veteraanien kärsineet sukupolvet. Voi vittu mitä sakkia.

Oikeasti kunnioitan Sotiemme veteraaneja ja sitä että Suomi on itsenäinen valtio , mutta heidän kupeistaan kasvaneet sekasikiöidiootit,
jotka kasvoivat suomen sotakorvauksien ja teollisentuotannon kasvun myötä suureksi Suomea pyörittäväksi voimaksi. Ei vittu moniko firma on suomessa enään suomalainen ?

Esimerkiksi mitä vittua huudetaan sen maailman suurimman risteilyaluksen M/S Oasis of the Seas valmistusmaan perään huudellaan ????
Korealaiset sen perkeleen telakan omistaa joten MADE IN KOREA siellä lukee.

Suomen johto eliitissä ( jos sitä voi ollakkaan noin 5,3 miljoonan asukkaan maassa ) joka kuvittelee että tämä maa on sekä Euroopan Japani ja Amerikan Yhdysvallat huudetaan, että ollaan palkkakuopassa kun ei irtoa yli 10miljoonan bonuksia.
No voi vittu tuossa Suomen välittömässä itäisessä läheisyydessä olevassa oikeassa kaupungissa on noin 4,1 miljoonaa asukasta ilman että huudellaan samoja asioita.

Kehtaavat yritysjohtajat huudella palkkakuopistaa, kun yksikään suomalainen ei ole A.I. Wirtasen ja Linus Torwaldsin lisäksi saaneet aikaan kuin värinöitä vesilasissa.
Johtajat eivät Suomessa tee tulosta vaan ideoijat, keksijät ja sen työnsuorittaneet henkilöt. Ollila on juu kohistu visionääri. mutta puheilla ei paljoa palkkoja suomessa makseta (vrt Sarasvuo)

Ok se yritysmaailmasta ja en edes koske Nokian tapaukseen ja siihen miten yritys kohtelee omia ja ostettuja duunareitaan (sori insinöörit mutta jouduitte duunareiksi)
PS: en kirjoittanut Nokia paljastuskirjaa

Suomen eduskunta ja sen oikellisuus?

Suomessa on vaaleilla valittuna 200 kansanedustajaa ja Saksan liitovaltiopäiville 614 edustajaa.
Saksassa on noin 82 miljoonaa asukasta (v2008 arvio) ja moninkertainen verokertymä kotoiseen kyläpahaseen verrattuna.
Suomessa kansanedustajan palkkio on 1.5.2008 lukien 5860 euroa kuukaudessa ja yli 12 vuotta palvelleella kansanedustajalla 6300 euroa kuukaudessa
+ muutamia kuluja kuten kotipaikan ja työpaikan väliset kustannukset,avustaja jne jne.

Palkansaajien säännöllisen työajan keskiansio oli heinä-syyskuussa noin 2 800 euroa kuukaudessa, kertoo Tilastokeskus 2008.

Eurokansanedustaja saa palkkaa noin 7600 euroa ja tietty avustujan ja kotipaikan kulut ja ihan varmasti tarpeeseen.

Mihin ihmeeseen tarvitsemme 200 kansanedustajaa? Koska Suomi on osa EU:ta jossa 98 % asioista päätetään jotka koskevat Suomea?
Leikkautetaan Eduskunta 50 hlöön, jotka kansa saa valita jos kiinnostaa tai lakkautetaan koko eduskunta ja hoidetaan 2% säädöt virkamiestyönä.

Polittinen eliitti valittaa kun äänestäminen ei kiinnosta nuoria polvia... no hei haloo ei se kiinnosta hiukan vanhempiakaan sukupolvia, kun te olette Suomen myyneet jo muualle...

Jos ja kun Suomen ns eliitti tajuaa että ovat kusseet omaan sukkaaansa, unohtaessaan suomalaisen oikeasti töitä tekevän ihmisen, niin toivon mukaan he myös korjaavat asiat esimerkiksi energiatuotannossa.
Ryssän sähköpiuha katkeaa kuin etelä-euroopasssa kaasu kun ko johtaja tekee päätöksen.

Ok ja kuluttajakysymys loppuun.

Miksi vitussa bensa on niin kallista kun Suomessa on maailman paras teknologia ja tuottosuhde??? (Neste Oil ???? )

CorpsMiC
CorpsMiC, 6 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3235)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4143)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (203)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (40)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (380)
tietotekniikka (254)
tv (138)
työ (322)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (34)
varallisuus (161)
yhteiskunta (280)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa