/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 7136 - 7124

7136 - 27.11.2011 (arvosana: -45)

Vittu olen saatananvitun kipeä med kuume, päänsärky, ripuli, kurkku niin paskana ettei ääntä lähe, plus että bossi vittuilee varmaan huomenna ku en tuu töihin. Lekurintodistus pitäis olla heti, vittuako jaksan lähteä tässä kunnossa terveysasemalle kun tiedän et siellä joku valelääkäri antaa pari päivää saikkua ja käskee kiskoa buranaa ja nukkua. En mä mikää retardi ole enkä kertaakaan ole koskaan (kohta 10 vuotta työelämässä) ollu omin luvin veke töistä. VITTU
kolottaa, 0 kommenttia
7135 - 27.11.2011 (arvosana: -73)

Vituttaa nää hemmotellut pullamössöt.. En jaksa alkaa edes perustelemaan, sitä niinku vaan luullaan että elämä tulee olemaan helppoa ja kaiken pystyy ennalta suunnittelemaan ja äiti ja isi maksaa ja tekee kaiken. Vähän valoja vinttiin hei?
7134 - 27.11.2011 (arvosana: -25)

Tänään vituttaa asia, joka varmasti kohtaa kaikkia enemmän tai vähemmän.

Ihmisten epäselvyys ja välttelevyys.

Nyt on tullut harvinaisen selväksi, ettei kukaan _halua_ tehdä minulle selväksi mitä mieltä olevat tai mitä ajattelevat. Kun kysyn täysin suoraan sanoin "Mitä mieltä olet minusta?", tulee toiselle yht'äkkiä vaikka läksyjä, tai äkkilähtö kauppaan tjms. Eikä tähän kysymykseen vastaamiseen löydy aikaa myöhemminkään. Mutta kas kummaa! Jos rupeankin puhumaan jostain ihan täysin muusta, niin johan sitä aikaa ja kiinnostusta löytyy. Varsinkin jos satun puhumaan asioista joita heitä kiinnostavat. Itseeni liittyvät uutiset/tapahtumat joudun aina ujuttamaan keskustelun väliin johonkin.

Ainiin, myöskin tämä. Miksi ihmisen täytyy huomata, että on viimeiset kolme-neljä kuukautta ottanut jokaikisen aloitteen kaikkeen liittyen? Olen se, joka joutuu kysymään mennäänkö johonkin, tehtäiskö jotain, ja olen myöskin se joka joutuu aloittamaan joka ikisen keskustelun minkä käyn netin kautta. Kyllä sen verran ymmärrän, että jos näen heidän olevan online, hekin näkevät minun olevan.

Ehkei ihmisiä vain kiinnosta.
Anonyymi, 2 kommenttia
7133 - 27.11.2011 (arvosana: -71)

Vituttaa kun tyypit ei voi suoraan sanoa mitä mieltä on jostain tai mitä ajaa takaa. Ja vituttaa vielä enemmän, koska itse olen samanlainen.

Vitun mielistelijät.

Ainiin ja olin koko viikonlopun neljän seinän sisällä, eikä kukaan edes yrittänyt ottaa yhteyttä. Mutta niinhän se menee että itse se oma perse pitää ulos raahata.
Anonyymi, 1 kommentti
7132 - 27.11.2011 (arvosana: -38)

Vituttaa yksinäisyys. Kavereita on, mutta tosiystävät on vähissä. Pelkään myös, etten saa uusia kavereita toiseen kaupunkiin muuton jälkeen. En koe olevani erityisen epäsosiaalinen tai maailman kauneinkaan. En vaan oikeasti jaksa uskoa, että joku voisi oikeasti kiinnostua minusta tällaisena kuin olen. Ihastun todella harvoin ja vääriin tyyppeihin, joiden kanssa mistään ei voi tulla mitään. Unelmissa ja toivossa on hyvä elää.
Anonyymi, 6 kommenttia
7131 - 27.11.2011 (arvosana: -35)

Läski,muka-hauska,gootiks haukuttu,kuuntelee erilaista musaa ku muut saman ikäset,pukeutuu eritaval ku muut,viiltelee

No siinä oli muutama syy miks mun elämä on perseest ja kaverit ei enää soittele/tekstaile nii paljoo ku ennen....
Anonyymi, 5 kommenttia
7130 - 27.11.2011 (arvosana: -69)

Vituttaa nii helvetisti kaikki epäreilut ja paskat opet. Koko ajan pitäää valittaa jostai pikku jutuista. Sit viel kaveritki yrittää kääntää kaikki mun ongelmat yheks isoks vitsiks et tulis kaikille parempi fiilis,mut ei hitto oikee toimi ku tulee paska olo. Saakeli jos joku vois sit viel polttaa kaikki merkkilippikset ja kusis niitte päälle nii johan normaaleja ihmisiä(ja mun kaltasii goottei) naurattais! Vittuun kaikki paskat tyypit maan päält.
Hehe on mulki hauskaa,kirjottelen vaa jotai tälläst paskaa nettii xD
Anonyymi, 2 kommenttia
7126 - 27.11.2011 (arvosana: -81)

En tienny että kolmannen jakson kursseille ilmottautuminen oli jo 10 päivää sitten. En siis tienny ilmottautua vanhojen tansseihin. Vittu jee.
Anonyymi, 6 kommenttia
7125 - 27.11.2011 (arvosana: -77)

Kaverit on kauheen tiukkapiposia kalkkiksia. Linkitin yhen aiheen hikipediasta ja nyt neuvovat mua hyppäämään sillalta -.-
7124 - 27.11.2011 (arvosana: -44)

No ei voi taas muuta sanoa ku että vituttaa ja kunnolla. Koko vitun marraskuu on ollu niin täyttä paskaa aivan ihanan syksyn päätteeksi.

Syksyn alussa löysin ihanan tyttöystävän ja oltiin tosi rakastuneita ja kaikki meni ihan mahtavasti sen kanssa, eikä kotonakaan ollut mitään valittamista. Koulukin alko hyvin ja motivaatiota löyty. Sit kuitenkin lokakuun vikana päivänä mun isä kuoli ihan yhtäkkiä kun sen aortta repesi. Koko juttu tuli hirveenä shokkina, koska isä oli aina ollut terve mies, eikä me oltu mietitty yhtään mitä tapahtuisi jos äiti tai isä kuolis yllättäen. Kaiken shokin ja surun keskellä sitten kävi vielä ilmi, että meillä ei oo ollenkaan minkäänlaisia kuolemanvara vakuutuksia tai mitään muutakaan taloudellista tukea missään. Isä tienasi meidän perheessä eniten, ja käytännössä elätti meidät yksin, joten me tuskin voidaan jäädä tähän nykyiseen asuntoon ja joudutaan muuttamaan johonkin pieneen kerrostaloasuntoon.

No, vihdoin mun elämästä alko taas löytyä jotain iloa kun jaksoin taas tavata kavereita ja tyttöystävää ja koulussakin jaksoin taas käydä, niin mitäs muutakaan tapahtuu kun tyttöystävä jättää. Sillä on siis masennus, ja nyt sillekin on tullut joku masennuskausi, vaikka aluksi se oli oikein tännä iloa ja elämänhalua. Kuitenkin se aina vaati kauheasti tukea ja muuta, mutta ilmeisesti se ei sitten tajua, että multa on kuollut isä ja mahdollisesti sen lohduttaminen ja tukeminen ei mulla nyt ole se kaikista tärkein juttu. Oli meillä jotain eripuraa ollut sen takia, että en jaksanut oikein viettää aikaa sen kanssa nyt kun surin isää, mutta nyt se oli jättänyt mulle meseen viestin, että jättää mut koska suhde ei sen kohdalta toimi.

Että voisinpa nyt sitten laukoa sille tyttöystävälle vähän totuuksia. Se on ihan vitun ylimielinen ja pitää itseään parmepina kuin muut, vaikka sitten toisaalta haukkuu ulkonäköään ihan lyttyyn. Se kerjää kokoajan muilta kehuja kaikesta, vaikka se ei ole mitenkään kovin hyvännäköinen eikä hyvä oikein missään. Sitten jos sille sanoo jotain negatiivista niin se suuttuu verisesti ja alkaa vihaamaan sitä ihmistä. Sitten vielä se on ihan vitun paska koulussa eikä tuskin tuu pääsemään yläasteelta keväällä, mutta kuitenkin se väittää että jos se vain jaksaisi niin se voisi olla parempi kuin kaikki muut. Oikeasti voisi se muija haistaa paskan kun annoin itteni rakastua ja nyt se vetää maton mun jalkojen alta näin... Mä en tajua miten elämä potkii mua päähän näin vitusti!

Sitten vielä sellainen pieni loppuvitutus että huomenna olisi matikan uusinta, jota oon siirtänyt jo vaikka kuinka monta kertaa enkä mä vieläkään osaa paskaakaan niistä jutuista. Ja muutenkin niin paska päivä huomenna että taidan vaan lintsata. Niin ja mulla olisi vielä yhteisiä tunteja tyttöystävän kanssa. Hups korjaan: ex tyttöystävän...

Tulis jo se vitun maailmanloppu...
haista vittu maailma, 5 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat

1 avautuminen odottaa tarkastusta.
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3232)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4143)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (203)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (40)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (380)
tietotekniikka (254)
tv (138)
työ (322)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (34)
varallisuus (161)
yhteiskunta (280)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa