/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 7759 - 7749

7758 - 31.1.2012 (arvosana: -42)

Round three. Come back jälkeen jenkkiraivon ja persedentinvaalien arvostelun jälkeen. Uskonnot saatana. Ihmiskunnan olisi jo aika päättää kumpi kaatuu ensin; uskonto vai ihminen. Jos uskonto (heti rakkahan Amerikkamme ohella) on näin iso osa Suomen (ja muidenkin valtioiden) lakia ja ihmisten toimintatapoja, me kuolemme kaikki. Uskonsotia käydään joka vitun päivä, ja ihmisiä tapetaan koko ajan sen takia, että saatanan ihmisperseet eivät pääse yksimielisyyteen siitä hallitseeko maailmaa parrakas ukko vettenpäällä kävelevän kersansa kera, kahdeksankätinen Miss tai Mister Mustekala vai joku ihan muu. Vaikeaahan se olisi yhtäkkiä painaa off-nappia ja julistaa uskonnot vittuun täältä, kun ihminen on uskonut vuodesta en edes tiedä (jeejee, mitäs laskitte Jeesuksenne party hardit väärin) ja nyt koko maailmaa pyörittää uskonto. Muutenkin uskonnon opettaminen kouluissa on väärin, ainakin jostain näkökulmasta. Saisi olla edes vapaaehtoista, saatana. Heti ensimmäisestä luokasta asti, ellei aikaisemminkin, lapsille tuputetaan vaikka minkälaista puppua raamatusta ja Jumalasta. Ei ole mitään väärää uskoa Jumalaan, mutta on väärin, että vaikutusalttiissa iässä olevalle lapselle annetaan tietoa siitä, mikä missäkin valtiossa ja koko maailmassa sattuu olemaan hyväksyttävää oman maailmankuvan muodostamisen sijasta. Uskonnon pitäisi olla jokaisen ihmisen oma asia, eikä jotain joka opetetaan lapselle. Tähän väliin moni varmaan ajattelee "koululaitos opettaa kuitenkin myös asioiden tieteellisen puolen, lapsella on oikeus valita mitä uskoa", mutta eipä asia ainakaan nykyään ole niin. Uskonnon opetus alkaa heti ensimmäisellä luokalla, ja maailman luominen on ensimmäisten opetettavien asioiden joukossa. Fysiikkaa ja kemiaa, jossa ensimmäisenä käsitellään alkuräjähdystä, aletaan opiskella vasta viidennellä luokalla. Bang. I'm off.
Anonyymi, 4 kommenttia
7757 - 31.1.2012 (arvosana: -74)

Vittu jee, terve taas. Äsken kirjoitin kielioppivirheillään loistavan paskan avautumisen muitten joukossa, aiheenaan presidentinvaalit ja jatkoa seuraa aiheenaan Amerikka.
Saatana. I can't say anything else. Tai oikeastaan I can, ja täältä sitä tekstiä suoltaa. Jumalauta miten tyhmä sana. Suoltaa. Suolaa. SUOLI. Paskaa tulee kuin peräsuolesta, saatana.
Oh holy America. Mikä vittu siinä viehättää? Jenkit ovat paskaa pullollaan ja ihmiset rasistisia, uusavuttomia ja täysin hyödyttömiä. Jos Amerikka pyörittää maailmaa tähän malliin vielä kovin pitkään, löydämme kaikki itsemme hautuumaalta ja maailman ajautumasta anarkiaan kun ääriryhmät ja aktivistit vittuuntuvat lopullisesti.
Yhdysvallat on valtionakin kasa paskaa. Koko valtion syntykin kertoo heti siitä, millainen maailmasta on tullut, kiitos rakkaan setä Amerikan tuolla rapakon takana. Mitenkä se Amerikka löydettiinkään, kuka muistaa? Eurooppalaiset seilasivat meren yli ja tappoivat tai orjuuttivat alkuperäisväestön ja valtasivat maan joka mielipiteitä jakaen kuului joko intiaaneille tai ei kenellekään. Myönnettäköön, että maailma olisi aivan erilainen ja todennäköisesti paljon nykyistä kehitystasoa alempana, ellei kaikkea tuota olisi tapahtunut, mutta vittu oltaisiin ainakin kauempana täystuhosta.
Porukka tuolla AAAAVAN MEEEREEN TUOOOOLLA PUOLEEEEN (suomalainen musa FTW, jopa musiikki on jenkeissä perseestä) kutsuu itseään Amerikkalaisiksi vaikka tosiasiassa he ovat kaikki ahneitten Eurooppalaisten ja heidän sortamieen alkuasukkaiden jälkeläisiä, joissa luonnollisesti on enemmän Eurooppalaista, kun kerta rakkahat esi-isänsä ottivat ja tappoivat.
Ei saatana. Hellurei ja hellät tunteet veli Amerikka!
Anonyymi, 0 kommenttia
7756 - 31.1.2012 (arvosana: -32)

Ei jumalauta. Vaaleista on vauhkottu ihan tarpeeksi (ja saatu ne vaikuttamaan vielä pahemmalta periaatteelliselta tyhjänpoljennalta), mutta minäpä jatkan vielä yhden ihmisen verran.
Vaaleissa vastakkain näyttävät olevan Niinistö ja Haavisto. En voi käsittää millainen valtio antaa äänienemmistön sekoomuskokoomusoikeistoporvari-Niinistölle kera vitun pelottava ulkomuoto kun vastassa on huomattavasti kokeneempi ja ajatusmaailmaltaan paljon parempi vastus. Onko sillä mitään väliä, että Pekka sattuu olemaan homo? Mitä se juuri sinun, joka Niinistöä olet äänestänyt, persettäsi kutittaa jos maailmalla puhutaan, että OH MY GOD, THIS WORLD ISN\'T THE SAME PLACE ANYMORE. FINLAND\'S PRESIDENT IS GAY. Bitch please, mitä vitun väliä? Maailmassa on paljon pahempaakin vääryyttä kuin se, että valtiota hallitsee homo. Afrikassa nähdään nälkää (ja jos tämä jotakuta sattuu liikuttamaan, ääni Saulille ei kyllä vaikuta prosenttiyksikköäkään, ainakaan positiiviseen suuntaan), Pohjois-Koreassa asiat ovat muuten vain päin persettä, Irakissa ja siellä päin soditaan jumalattomat summat rahaa vuodessa ja täällä sitä vittu mietitään, mitä maailmalla ajatellaan jos Suomen tasavallanpresidentti on homo.
Rajoja on rikottu ennenkin, ihan täällä Suomessakin. Jos en nyt ihan väärässä ole, Suomi oli ensimmäinen valtio jossa nainen asettui ehdolle presidentinvaaleissa. Amerikka, tuo rasistisuuden ja paskan elämän kehto, jota jostain tuntemattomasta syystä pidetään maailman toivona (ah, tästä pitää kirjoittaa toinen avautuminen heti perään ennen kuin fever loppuu), äänesti presidentikseen tummaihoisen. Kyllähän siitä kohua oli, mutta Obama's still alive.
Että haistakaa vaan rasistipaskat vittu. Jos Haavisto olisi kaapissa tilanne olisi aivan toinen. Aamen.
Anonyymi, 1 kommentti
7755 - 31.1.2012 (arvosana: -93)

Kun koulun pitää keksii jotain vitun sääntöjä että ei saa mennä välkillä sisälle,
laitetaan vartijoita pitkin koulun käytäviä,
ei saa tuoda puhelinta kouluun,
ei saa lausua muumiin liittyviä sanoja (koska yks ADHD idiootti saa siit vitun isot skitsokohtaukset.)
Ei saa vittu käyttää bändipaitoja koska ihmiset eivät tykkää niitten kuvista. SIIS VOI VITTU MIKÄ MEIJÄN KOULUU VAIVAA?!?!?
asdfghj , 6 kommenttia
7754 - 31.1.2012 (arvosana: -23)

vituttaa koska en sanu yhestä pullosta panttia ja sinne meni 20 senti!!!111 vitun kissa
Anonyymi, 1 kommentti
7753 - 31.1.2012 (arvosana: -73)

vituttaa nää stn natsipellet jokka täällä vaa perseilee menis sinne germaaniaan takasin hinkkaan angela merkelin lyhtypylväitä perkule
Anonyymi, 0 kommenttia
7752 - 30.1.2012 (arvosana: -80)

Vituttaa kun aina talvisin kädet kuivuu vitun rumiks korpuiks.
Rasvaan mutta ei se mitään auta ja sitten kun kevät tulee niin sitten paranee itestään.
Anonyymi, 5 kommenttia
7751 - 30.1.2012 (arvosana: -57)

vituttaa ihastuu ihmisee ketä ei voi ikinä saada!
Anonyymi, 2 kommenttia
7750 - 30.1.2012 (arvosana: -74)

Vituttaa, kun ei pysty unohtamaan.
Anonyymi, 1 kommentti
7749 - 30.1.2012 (arvosana: -39)

Eräs suuri kirpputori Tampereella. Jumalattoman kalliit pöytävuokrat, neljäkymmentäkaksi (42) euroa/ kuusi (6) päivää! Lisäksi kassaneiti on varmaan nielaissut sitruunan kun oli niin happamalla päällä.
Lisäksi kuulin kassaneidin kuiskuttelevan jotain myymistäni tavararoista.

Ilkeää :-(
Neuvoja 12v, 0 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3232)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4142)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (203)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (40)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (380)
tietotekniikka (254)
tv (138)
työ (321)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (33)
varallisuus (161)
yhteiskunta (280)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa